هواساز

هواساز هایژنیک

هواساز هایژنیک مخصوص بخش بهداشت، تجهیزات اتاق تمیز، بیمارستان ها طراحی شده‌اند و دارای ویژگی‌های کاربردی گسترده‌ای هستند.

هواسازهای هایژنیک به میکرو پروسسورهایی که به همین منظور طراحی شده‌اند کنترل می‌شوند و قیمت مناسب آن ها اشاره کرد، می توان گفت...

هواساز با بازیابی حرارتی | Heat Recovery Systems

هواساز با بازیابی حرارتی با در نظر گرفتن بهره‌وری مفید انرژی که یکی از مهمترین مسائل برای دنیای امروز است، هواسازهایی تولید کرده که دارای سیستم بازیابی حرارت بوده و دارای کاربردهای متفاوتی می‌باشند.

هم اکنون بازیابی انرژی تا سقف 75% امکان پذیر می‌باشد به این صورت که گرمایش و سرمایش هوای تازه تا حد ممکن با استفاده از هوای خروجی از هواساز انجام پذیرد...

هواساز ( به انگلیسی: Air Handling Unit) و به اختصار AHU دستگاهی است که گردش هوا ، دما و رطوبت را در تهویه مطبوع یک محیط کنترل کرده و هوایی سالم و مطبوع فراهم می کند.

هواسازها معمولا جعبه فلزی بزرگی است شامل، دمنده، کویل های گرم و سرد، محفظه فیلترهای گوناگون، صداگیر و دمپر می باشد. هواساز ها به دو دسته هواسازهای معمولی و هواسازهای هایژنیک ( AHU hygienic ) تقسیم میشوند.عموما به مجرای کانالی سیستم های تهویه مطبوع، یعنی جایی که هوای برگشتی ساختمان باید به آنجا رود متصل میگردد. گاهی نیز هواساز هوای تازه وهوای برگشتی را از فضای داخل دریافت می کنند.

هواسازهای با ظرفیت کم دارای فیلتر هوا، کویل و دمنده می باشند و تحت عنوان ترمینال یونیت معرفی می شوند. این ترمینال یونیت های ساده را کویل دمنده یا فن کوئل می گویند. هواساز های بدون برگشت هوا کاملا با استفاده از هوای تازه در شرایط استفاده %100 (Fresh Air) هوا را ازبیرون میگیرند و هیچ هوای برگشتی به آن ها وارد نمیشود. هواسازهای طراحی شده برای بیرون ساختمان در روی پشت بام نصب می شود و به یونیت های پشت بامی معروفند.
هنگام استعلام قیمت هواساز به نوع کاربرد هواساز معمولی یا هواساز هایژنیک براساس پروژه خود دقت کنید، علاوه آن بر تعیین حجم هوا دهی واقعی دستگاه  هواساز و میزان هوای برگشتی ،  باید به مشخصات کویل حرارتی و کویل  برودتی هواساز ، محل نصب و فشار استاتیکی  مورد نیاز فن ، رو برو زن یا بالا زن بودن  هواساز، ابعاد و همچنین افقی یا ایستاده بودن دستگاه  هواساز نیز توجه فرمایید.
هنگام خرید هواساز به تعداد ردیف ها، سطح حرارتی وتعداد فین در اینچ کویل های حرارتی و برودتی و همچنین ضخامت کویل، ورق بدنه، فریم های دستگاه هواساز ، کیفیت ساخت و دارا بودن گواهینامه Eurovent و نیز سطح مصرف انرژی آن توجه فرمائید.

جهت انتخاب، استعلام قیمت هواساز و سفارش آن با کارشناسان فروش شرکت "آشناتک تهویه" بعنوان سازنده دستگاه های هواساز در ایران با شماره تلفنهای ۹۱ الی ۸۸۱۷۲۴۸۸ (۰۲۱) تماس بگیرید.

تبدیل واحدهای رایج در هنگام فروش و خرید هواساز

 1M³ = 35.315 Ft.³           1K.Cal. = 4 B.T.U.
1 Atm. = 14.7 P.S.I.           1 G.P.M. X 0.2271 = 1M³/hr
12000 B.T.U. = 1Ton of Ref.           1M³/hr = 0.588 C.F.M

 

برچسب: هواساز هایژنیک,Air Handling Unit,AHU hygienic,قیمت روز هواساز,هواساز

خبرنامه ایمیلی

آدرس گروه آشناتک

آدرس: تهران، خیابان مطهری ، خیابان میرعماد، کوچه سوم، پلاک 4، زنگ دوم
تلفن:      ۹۱ الی ۸۸۱۷۲۴۸۸ (۰۲۱)
نمابر:     ۸۸۷۵۸۰۵۵ (۰۲۱)
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   

Web Analytics