مشخصات عمومی هواساز های آشناتک

 

هواساز معمولی و هایژنیک

هواساز در مدل های مختلف برای کاربردهای متفاوت طراحی می شوند. هواسازهای معمولی و هواساز های هایژنیک که برای مصارف بیمارستانی هستند و هواسازهای با بازیابی گرما که کاهش مصرف انرژی را خواهند داشت.

پانل دیواره هواساز دارای با  دو ضخامت متفاوت مدل PK25 و با 2.5MM و PK50 با ضخامت 50mm تولید می‌شوند.

به علاوه مدل PKH50 هایژنیک با ضخامت 50mm الزامات بیمارستان ها و اتاق‌های تمیز مشابه را برآورده می‌کند.

پروفیل و تقویتی که با همدیگر قاب خارجی را تشکیل  می‌دهند از اکستروژن آلومینیوم با کیفیت 6063 (AIMGSI 0.5) ساخته شده.

ماده پرشده داخل پانل دیواری از موادی مثل پشم سنگ یا پشم شیشه یا پلی اورتان تهیه شده.

جنس پانلها گزینه‌های متعددی دارد مثل ورقهای گالوانیزه، ضد زنگ، آلومینیوم، ورقهای آهنی  با پوشش PVC حدود عملکرد تجهیزات به وسیله تست آزمایشان انجام شده در آزمایشگاههای TUV

جنس عایق صوتی کابین‌های صدا خفه کن(SILENCER) ساختار آیرودینامیکی مطابق مشخصات دستگاه (ورقهای ضد زنگGalvanized sheet))

از پشم شیشه یا پشم سنگ است. هر دو طرف کابین که با هوا در تماس هسنتد  با ماده فابرگلاس پوشیده شده‌اند کویل‌های گرمایشی سرمایشی بر اساس مشخصات سیال به صورت لوله مسی پره آلومینویمی و پره استیل لوله استیل.

کویل‌هایی که تحت فشار 20 BOVR تولید می‌شوند طیف گسترده‌ای از سیال‌‌ها را به استفاده کنندگان ارائه میدهند مثل آب گرم، آب جوش، بخار، آب سرد و گازهای خنک کننده.

انواع کویلها بر اساس مشخصات دستگاه‌های هواساز ساخته می‌شوند با دو گزینه ورقهای گالوانیزه یا ورقهای آهنی دریچه‌های  هوا با آلومینیوم با کیفیت 6063(Almgsio.s) و موتور و قطعات باربر و دستگیره از جنس pvc پیش تنیده.

-     محفظه جاسازی مخصوص برای فیلترها طراحی شده که درون دستگاهها استفاده می‌شود با استفاده از این محفظه ها، فیلترها به راحتی قابل تعویض هستند بدون اینکه نشتی داشته باشند.

-     فیلترهای نوع G3 یا G4 و Filter bag های F5 تا F6 و فیلترهای سخت F9  تا  F5 برای فیلتر کردن گازهای شیمیایی و تصفیه بوها و فیلترهای قابل شارژ کربن فعال یا کربن اشباع شده و فیلترهای فلزی بر اساس نیاز دستگاه یا پروژه ارائه می‌شوند.

-     فن‌های داخل دستگاهها بر اساس نیازهای مشتری یا پروژه انتخاب می‌شوند، یا دوگزینه در فن‌های که درون محفظه به وسیله قاب‌ روی نوارهای لاستیکی  نصب شده اند، الکترومتورها هم روی همان قاب نصب می‌شوند.

-     سیستم‌های مکش دوگانه افقی که با سیستم تسمه و قرقره استفاده می‌شوند و فن‌های برقی مستقیماً به وسیله موتور کار می‌کنند.

-    بخش‌های رطوبت زن با همان ساختار دستگاهها ساخته می‌شوند

- تمام بخش‌ها دارای سینی آب جمع کن و سوراخ تخلیه و نازل‌های توزیع کننده است. بر خلاف ساختار متعارف، دستگاههای رطوبت زن با کف عمیق تری ساخته می‌شوند.

-    تمام بخشها مجهز به لوله‌های  توزیع آب، منابع آب گرم برای اسپری و سوراخ های خروج آب می‌باشند.

مشخصات عمومی هواساز های Untes

هواساز ( به انگلیسی: Air Handling Unit) و به اختصار AHU دستگاهی است که گردش هوا ، دما و رطوبت را در تهویه مطبوع یک محیط کنترل کرده و هوایی سالم و مطبوع فراهم می کند.

هواسازها معمولا جعبه فلزی بزرگی است شامل، دمنده، کویل های گرم و سرد، محفظه فیلترهای گوناگون، صداگیر و دمپر می باشد. هواساز ها به دو دسته هواسازهای معمولی و هواسازهای هایژنیک ( AHU hygienic ) تقسیم میشوند.عموما به مجرای کانالی سیستم های تهویه مطبوع، یعنی جایی که هوای برگشتی ساختمان باید به آنجا رود متصل میگردد. گاهی نیز هواساز هوای تازه وهوای برگشتی را از فضای داخل دریافت می کنند.

هواسازهای با ظرفیت کم دارای فیلتر هوا، کویل و دمنده می باشند و تحت عنوان ترمینال یونیت معرفی می شوند. این ترمینال یونیت های ساده را کویل دمنده یا فن کوئل می گویند. هواساز های بدون برگشت هوا کاملا با استفاده از هوای تازه در شرایط استفاده %100 (Fresh Air) هوا را ازبیرون میگیرند و هیچ هوای برگشتی به آن ها وارد نمیشود. هواسازهای طراحی شده برای بیرون ساختمان در روی پشت بام نصب می شود و به یونیت های پشت بامی معروفند.
هنگام استعلام قیمت هواساز به نوع کاربرد هواساز معمولی یا هواساز هایژنیک براساس پروژه خود دقت کنید، علاوه آن بر تعیین حجم هوا دهی واقعی دستگاه  هواساز و میزان هوای برگشتی ،  باید به مشخصات کویل حرارتی و کویل  برودتی هواساز ، محل نصب و فشار استاتیکی  مورد نیاز فن ، رو برو زن یا بالا زن بودن  هواساز، ابعاد و همچنین افقی یا ایستاده بودن دستگاه  هواساز نیز توجه فرمایید.
هنگام خرید هواساز به تعداد ردیف ها، سطح حرارتی وتعداد فین در اینچ کویل های حرارتی و برودتی و همچنین ضخامت کویل، ورق بدنه، فریم های دستگاه هواساز ، کیفیت ساخت و دارا بودن گواهینامه Eurovent و نیز سطح مصرف انرژی آن توجه فرمائید.

جهت انتخاب، استعلام قیمت هواساز و سفارش آن با کارشناسان فروش شرکت "آشناتک تهویه" بعنوان سازنده دستگاه های هواساز در ایران با شماره تلفنهای ۹۱ الی ۸۸۱۷۲۴۸۸ (۰۲۱) تماس بگیرید.

تبدیل واحدهای رایج در هنگام فروش و خرید هواساز

 1M³ = 35.315 Ft.³           1K.Cal. = 4 B.T.U.
1 Atm. = 14.7 P.S.I.           1 G.P.M. X 0.2271 = 1M³/hr
12000 B.T.U. = 1Ton of Ref.           1M³/hr = 0.588 C.F.M

 

برچسب: هواساز هایژنیک,Air Handling Unit,AHU hygienic,قیمت روز هواساز,هواساز

خبرنامه ایمیلی

آدرس گروه آشناتک

آدرس: تهران، خیابان مطهری ، خیابان میرعماد، کوچه سوم، پلاک 4، زنگ دوم
تلفن:      ۹۱ الی ۸۸۱۷۲۴۸۸ (۰۲۱)
نمابر:     ۸۸۷۵۸۰۵۵ (۰۲۱)
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   

Web Analytics