هواساز هایژنیک

 هواساز هایژنیک کاربرد در بیمارستان ها

بر خلاف هواساز های استاندارد معمول، کلیه سطوح داخل پانل ها از ورق استنلس استیل X5CrNi 18-10 هواسازهای هایژنیک قبل از پوشش نهایی با ورق استنلس استیل به وسیله سلیلکون‌های آنتی بیوتیکال برای جلوگیری از نفوذ آب به تجهیزات زیرین دستگاه هنگام شستشو کابین صدا خفه کن درون دستگاهها به صورت افقی آب بندی که با دستگاههای استاندارد متفاوت است و یک فضای خالی در کف کابین ایجاد شده که بدین وسیله از این لحاظ شستشوی قطعات صدا خفه کن امکان پذیر می‌باشد.

کابین‌های صدا خفه کن از آلیاژ کروم- نیکل ساخته شده اند.

معمولاً ارتفاع پایه‌های زیر دستگاهها و ورقهای آهنی با 200mm انتخاب می‌شوند تا ارتفاع سیفون را برای هواسازهای هایژنیک تامین کنند.

هواساز هایژنیک (بهداشتی) 

ساخت هواساز:

همه پایه ها و غلتک ها با وزقه های آهنی با آلیاژ کروم- نیکل ساخته شدند.

سینی‌های تخلیه بر اساس استاندارد از جنس کروم- نیکل ساخته شده‌اند.

برای جلوگیری از تجمع آب در محل اتصالات یونیت‌ها، بعد از اینکه به وسیله اتصلات مخصوص به هم متصل شدند با پانل‌های استنلس استیل آلیاژ نیکل- کروم پوشیده می‌شود. یک فضای اضافی جهت سیفون تخلیه درون دستگاهها پیش بینی شده است.

 هواساز هایژنیکعملکرد هواساز:

تعویض آب جمع شده و جلوگیری از نفوذ هوا وجود به درون دستگاهها هنگام شستشو وجود داشته باشد.

این سیفون ها دورن تمام دستگاههای احتیاج به شستشو دارند جانسازی می‌شوند.

برای جلوگیری از نقوذ هوای محیط و هم ورودی سیفون‌ها با واشرهای مخصوص درزگیری می‌شوند.

برای شستشوی بهتر قاب فن‌ها بالاتر از دستگاههای دیگر نصب می‌شود. درون دستگاهها چراغهای ثابت و کابل‌کشی مناسب جهت بازدید داخل قرارداده شده است. به علاوه پنجره‌ها بازرسی هم درون یونیت‌ها وجود دارد .پایه‌های چراغها ضد آب هستند اگر چه رطوبت درون هوا به درون آنها نفوذ نمی‌کند و به آنها آسیب نمی‌رساند.

اکثراً فن‌ها که پره های آنها به طرف عقب خم خورده و پره‌های آنها در پشت قرار گرفته، برای هواسازهای هایژنیک توصیه می‌شوند برای اینکه به سادگی قابل ضد عفونی باشند هنچنین بتوان INVERTER روی آنها نصب کرد.

همچنین در صورت نیاز بتوان روی آنها فن برقی نصب کرد.

 هواساز هایژنیک

هواسازهای هایژنیک مخصوص بخش بهداشت و تجهیزات اتاق تمیز طراحی شده‌اندو دارای ویژگی‌های کاربردی گسترده‌ای هستند.

این هواسازها به میکرو پروسسورهایی که به همین منظور طراحی شده‌اند کنترل می‌شوند.

هواساز ( به انگلیسی: Air Handling Unit) و به اختصار AHU دستگاهی است که گردش هوا ، دما و رطوبت را در تهویه مطبوع یک محیط کنترل کرده و هوایی سالم و مطبوع فراهم می کند.

هواسازها معمولا جعبه فلزی بزرگی است شامل، دمنده، کویل های گرم و سرد، محفظه فیلترهای گوناگون، صداگیر و دمپر می باشد. هواساز ها به دو دسته هواسازهای معمولی و هواسازهای هایژنیک ( AHU hygienic ) تقسیم میشوند.عموما به مجرای کانالی سیستم های تهویه مطبوع، یعنی جایی که هوای برگشتی ساختمان باید به آنجا رود متصل میگردد. گاهی نیز هواساز هوای تازه وهوای برگشتی را از فضای داخل دریافت می کنند.

هواسازهای با ظرفیت کم دارای فیلتر هوا، کویل و دمنده می باشند و تحت عنوان ترمینال یونیت معرفی می شوند. این ترمینال یونیت های ساده را کویل دمنده یا فن کوئل می گویند. هواساز های بدون برگشت هوا کاملا با استفاده از هوای تازه در شرایط استفاده %100 (Fresh Air) هوا را ازبیرون میگیرند و هیچ هوای برگشتی به آن ها وارد نمیشود. هواسازهای طراحی شده برای بیرون ساختمان در روی پشت بام نصب می شود و به یونیت های پشت بامی معروفند.
هنگام استعلام قیمت هواساز به نوع کاربرد هواساز معمولی یا هواساز هایژنیک براساس پروژه خود دقت کنید، علاوه آن بر تعیین حجم هوا دهی واقعی دستگاه  هواساز و میزان هوای برگشتی ،  باید به مشخصات کویل حرارتی و کویل  برودتی هواساز ، محل نصب و فشار استاتیکی  مورد نیاز فن ، رو برو زن یا بالا زن بودن  هواساز، ابعاد و همچنین افقی یا ایستاده بودن دستگاه  هواساز نیز توجه فرمایید.
هنگام خرید هواساز به تعداد ردیف ها، سطح حرارتی وتعداد فین در اینچ کویل های حرارتی و برودتی و همچنین ضخامت کویل، ورق بدنه، فریم های دستگاه هواساز ، کیفیت ساخت و دارا بودن گواهینامه Eurovent و نیز سطح مصرف انرژی آن توجه فرمائید.

جهت انتخاب، استعلام قیمت هواساز و سفارش آن با کارشناسان فروش شرکت "آشناتک تهویه" بعنوان سازنده دستگاه های هواساز در ایران با شماره تلفنهای ۹۱ الی ۸۸۱۷۲۴۸۸ (۰۲۱) تماس بگیرید.

تبدیل واحدهای رایج در هنگام فروش و خرید هواساز

 1M³ = 35.315 Ft.³           1K.Cal. = 4 B.T.U.
1 Atm. = 14.7 P.S.I.           1 G.P.M. X 0.2271 = 1M³/hr
12000 B.T.U. = 1Ton of Ref.           1M³/hr = 0.588 C.F.M

 

برچسب: هواساز هایژنیک,Air Handling Unit,AHU hygienic,قیمت روز هواساز,هواساز

خبرنامه ایمیلی

آدرس گروه آشناتک

آدرس: تهران، خیابان مطهری ، خیابان میرعماد، کوچه سوم، پلاک 4، زنگ دوم
تلفن:      ۹۱ الی ۸۸۱۷۲۴۸۸ (۰۲۱)
نمابر:     ۸۸۷۵۸۰۵۵ (۰۲۱)
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   

Web Analytics